PROGRAM PRO DĚTI - KUŘÁTKO PÍPO RADÍ DĚTEM

Kuřátko Pípo učí děti po celé České a Slovenské republice finanční gramotnosti. Děti se stávají takzvanými NEVINNÝMI DLUŽNÍKY. Stále více rodin v ČR se bezvýchodně zadlužuje. Rostoucí nabídka trhu podporovaná masivní reklamou typu "tohle musíte mít" vede k impulzivnímu uspokojování tužeb a žádostí bez zvážení následků. Děti v těchto rodinách se tak stávají nevinnými oběťmi nejen nesprávného chování své rodiny, ale celého systému. Víte, že jako rodiče jsme dětem vzorem a prvními učiteli finanční nauky?

NAUČENÉ UTRÁCENÍ

Behaviorální ekonomie dokazuje, že způsob nakládání s penězi, ať už v makroekonomii nebo v hospodaření domácností a jednotlivců je naučeným chováním, tedy (ne)dovedností získanou. Základní postoje ke světu, druhým lidem, ale i k penězům se vytvářejí do 6 let věku dítěte. Co jsou to peníze, k čemu slouží a jak s nimi nakládat se tedy dětí učí primárně od svých rodičů a rodinných příslušníků. Proto se dobré i chybné vzorce chování nakládání s penězi kopírují do celých generací. Spořivá rodina bude pravděpodobně vychovávat své děti ke spořivosti a rozumnému utrácení, rodiny (či celé rody), zvyklé utrácet „na doraz“, toto chování bezpečně předají svým potomkům.

KUŘÁTKO PÍPO

Chudé, oškubané kuřátko, které důsledkem své finanční neznalosti a nevědomosti přišlo o všechno své peří, avšak velmi bohaté na životní zkušenosti, o které se dnes velmi rádo dělí. Kuřátko Pípo učí děti jak se dají penízky vydělávat, řídit, spravovat či rozmnožovat. Hravou formou se tak děti mohou seznamovat s finančním světem, jeho uspořádáním, a mnohem lépe se tak připravit na dospělost.

PROGRAM FINANČNÍ GRAMOTNOSTI: "KUŘÁTKO PÍPO RADÍ DĚTEM" je určen dětem od předškolního věku až do 18 let.

OBJEDNÁVKY NA VÝUKU DO VAŠÍ ŠKOLKY, ŠKOLY, DĚTSKÉHO ZAŘÍZENÍ, RODINNÉHO CENTRA apod. NEBO INDIVIDUÁLNĚ MŮŽETE NA TELEFONU: 731 701 954 NEBO MAILU: marcela@financeproradost.cz

Cena programu se odvíjí od počtu dětí a dojezdové vzdálenosti do místa určení.

OBJEVUJTE SVĚT FINANCÍ A UČTE SE S NÁMI!

MARCELA A PÍPO


www.marcelahrubosova.cz, www.kuratkopipo.cz

Čím vším si kuřátko Pípo v životě prošlo a jaké je jeho poznání? Příběh kuřátka Pípo zde: https://www.youtube.com/watch?v=20GHX9VZpqM

Přihlásit se online na tuto akci

Zpět zpět
Začátek Konec Vícedenní akce Kapacita Cena Místo Volná místa Rezervovat